Jak walczyć ze smogiem?

maseczki antysmogoweCo roku w sezonie grzewczym coraz częściej podejmuje się temat zanieczyszczenia powietrza. Okazuje się, że w naszym kraju jest ono coraz gorszej jakości. Za ponad połowę emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń odpowiadają piece zamontowane w gospodarstwach domowych. Szacuje się, że co roku aż siedemdziesiąt procent sprzedawanych w sklepach pieców nie spełnia norm emisji spalin.

Maseczki antysmogowe

W związku z powyższymi informacjami, raczej nie ma co liczyć na poprawę jakości powietrza w najbliższym czasie. Trzeba więc zrobić wszystko, by chronić się przed wdychaniem szkodliwych, zawieszonych w powietrzu pyłów. Pomóc w tym mogą maseczki antysmogowe, które dzięki specjalnym filtrom oczyszczają wdychane powietrze.

Jak jeszcze można chronić się przed smogiem. Oprócz maseczek antysmogowych – np. z https://dragonmask.pl/ można zastosować jeszcze kilka zasad, które mogą uchronić przed szkodliwym powietrzem:

– nie należy wychodzić z domu bez konieczności, kiedy alarmy smogowe pokazują wysokie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu

-najwięcej smogu znajduje się w powietrzu w godzinach porannych i popołudniowych. Jeśli wyjście z domu jest konieczne, lepiej uczynić to w innych godzinach.

Szczególnie narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza są dzieci, alergicy i osoby starsze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.