Maski antysmogowe dla biegaczy

maski do bieganiaW 2016 roku WHO opracowało listę 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Niestety w tym niechlubnym zestawieniu znalazły się aż 33 polskie miasta. Jak zatem bronić się przed smogiem?

Maska antysmogowa do biegania

Maski do biegania zostały stworzone właśnie po to, aby chronić sportowców przed szkodliwym działaniem smogu w dużych miastach. Każdy sportowiec lub zapalony biegacz amator powinien zakupić sobie i stale użytkować maskę antysmogową w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu na dworze, aby ochronić swoje płuca przed wdychaniem szkodliwych substancji z powietrza. Maska do biegania zimą jest zazwyczaj wyposażona w filtr powietrza o wysokich parametrach, dzięki czemu chroni ona każdego sportowca przed wdychaniem metali ciężkich.

Jak wygląda użytkowanie maski?

Maska antysmogowa zbudowana jest najczęściej z trzech podstawowych elementów: powłoki w kształcie muszli, która okala twarz, filtru oraz zaworu zwrotnego. Takie maski dostępne są w kilku standardowych rozmiarach, aby każdy sportowiec mógł idealnie dopasować maskę do swojej twarzy. Maski dobiera się zgodnie ze swoich wzrostem oraz wagą. Ponadto jej zakładanie jest również dziecinnie proste: wystarczy przyłożyć do twarzy a następnie za pomocą specjalistycznego rzepa po prostu zapiąć na odpowiedni zatrzask.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.