Smog – zimowe zagrożenie dla sportowców

maska do biegania zimąWielu sportowców amatorów rezygnuje ze swojego hobby w obawie przed zanieczyszczonym powietrzem. Niestety, trudno dzisiaj znaleźć w Polsce miasto, w którym zimą powietrze byłoby czyste. Dotyczy to głównie Polski południowej, choć na północy również nie jest idealnie. Czy jednak oznacza to faktycznie, że dla zdrowia sportowców lepiej jest, jeśli rezygnują oni z biegania czy jazdy rowerowej zimą?

Bezpieczny sport również w zimie

Niewątpliwie, jest sposób na to, aby bezpiecznie biegać i jeździć rowerem także w zimie. Potrzebne są jednak z całą pewnością maski do biegania, czy też maski na rower. Chodzi w tym momencie o odpowiedni sprzęt do filtrowania powietrza. Maska na rower powinna być wyposażona we właściwy, skuteczny filtr. Jeśli go posiada, rowerzysta może być spokojny, że wdycha całkiem czyste powietrze.

Rozwiązanie dla każdego

Maska do biegania zimą wydaje się dziś nie tyle opcjonalna, co raczej obowiązkowa. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie tylko sportowcy powinni nosić maski. Przynajmniej w najzimniejsze miesiące, kiedy to zanieczyszczenie powietrza jest zdecydowanie największe, każdy powinien zakładać maskę przed wyjściem z domu. Do mieszkania warto natomiast wstawić filtr.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.