Ochrona przed smogiem w domu

Świadomość społeczeństwa dotycząca smogu i zagrożenia z nim związanego stale rośnie. Jak tylko się da walczymy o lepszej jakości powietrze stosując się do zasad ekologi podczas ogrzewania swoich domów, a także chronimy swoje płuca maskami podczas wychodzenia na zewnątrz. A co z powietrzem w domu?

Domowy smog

Często zapominamy, że powietrze, które znajduje się w naszym domu swoje źródło ma z zewnątrz, a więc jest tak samo zanieczyszczone jak tamto zewnętrzne. Czy da się coś z tym zrobić? Oczywiście tak.

Pamiętajmy, że w domu mamy do czynienia z przestrzenią zamkniętą, a co za tym idzie, ochrona przed smogiem w domowych warunkach warunkach zyskuje całkowicie nowy wymiar.
Urządzeniem, które jest w takiej sytuacji bardzo polecane nazywa się jonizator powietrza. Emituje ono w przestrzeń jony naładowane ujemnie, które łączą się z jonami dodatnimi. Jony dodatnie przyciągają zanieczyszczenia i pyły, które wdychamy razem z powietrzem.

Jednak po połączeniu jonów dodatnich z ujemnymi, zyskują one na tyle na masie, że zaczynają opadać, stając się dla naszego układu oddechowego całkowicie niegroźne.
W warunkach otwartej przestrzeni oczywiście nie miałoby to sensu, jednak w domu bardzo skutecznie możemy walczyć o czystsze powietrze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.