Jak wygrać prywatną walkę ze smogiem?

źródła i rodzaje zanieczyszczeńSmog fotochemiczny częściej jest znany pod nazwą smogu typu Los Angeles. Jest to smog, który wytwarza się tylko w specyficznych warunkach. Zazwyczaj walczy się z nim w ciepłych miesiącach, czyli od czerwca do września. Powstaje on, gdy napotka warunki takie jak duże nasłonecznienie, wysoka temperatura i brak wiatru. Okazuje się, że mimo iż w Polsce walczymy głównie ze smogiem siarkowym – smog fotochemiczny również może dotyczyć niektórych miast.

Jak to się dzieje?

Wiele jest  źródeł i rodzajów zanieczyszczeń. Warunki wyżej opisane wchodząc w reakcję z spalinami tworzą ozon, który jest oczywiście niezwykle szkodliwą substancją. Jej wysokie stężenie powoduje takie objawy jak kaszel, senność, ból głowy, wzrost ciśnienia tętniczego krwi i wiele innych.

Sposób na zdrowsze powietrze

Maski antysmogowe to jeden ze sposobów na uniknięcie przykrych objawów związanych ze smogiem. Dla osób, które pragną chronić swoje zdrowie przed oddziaływaniem smogu jest to opcja obowiązkowa. Gdy robi się cieplej, każdy ma ochotę spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety świeże powietrze wymaga dziś wspomagaczy w postaci filtrów, aby to powietrze rzeczywiście było „świeże”. W większych miastach maski nie budzą już żadnego zdziwienia wśród przechodniów – być może niedługo będzie to zupełnie normalna sprawa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.